Samsung Galaxy S10 Batarya Değişimi

3
389
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi

Samsung markasının amiral gemisi olan Samsung Galaxy S10 piyasaya güzel bir giriş yaptı. Samsung firması samsung s6’dan sonra telefonun batarya kısmını arka kapağın teknik müdahale olmadan açılmayacağı bir şekilde yaptı ve normal kullanıcılar bataryayı teknik destek almadan maalesef değiştiremiyor.

Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi

Samsung Galaxy s10 batarya değişimi de teknik destek almadan yapamayacağınız bir işlemdir. Öncelikle batarya değişimi yapabilmemiz için arka kapağın ısıtıp sökülmesi gerekli. Bunu özel makineler ile yapılmaktadır. pill güçlü bir yapıştırıcı ile yerine tutturulmuştur. Yapışkan sökücü veya yüksek konsantrasyonlu (% 90’dan fazla) izopropil alkol kullanılması pil çıkarma işlemini önemli ölçüde kolaylaştıracaktır. Bazı şartlarda pil şişe bilir kesinlikle bu tür telefonlara kendiniz müdahale etmeyin hemen en yakın yetkili servise başvurun. Şiş batarya alev alabilir hatta patlama riski bile bulunabilir.

İşleme başlamadan önce telefonu tamamen kapatıyoruz. Samsung Galaxy S10 telefonunun arka kapağını sökmek için ısıtmak gerekmektedir.

Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi,

Samsung Galaxy S10 batarya değişimi için özel makineler ile ısıttığımız arka kapağı dikkatli şekilde açmamız gereklidir. Telefonun elimizden kaymaması için vantuz vb. ekipman kullanmakta fayda vardır.. Tavsiyemiz daha önce bir Samsung S10 telefon açmamış birine telefonunuzu açtırmayın Sebebi ise arka tarafta bulunan bağlantı parçalarınız zarar görebilir.

Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi,
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi,

Arka kapağı yavaşça kaldırın. Arka kapağın kendi yapıştırıcısı vardır onu arka kapaktan yavaş ve profesyonel olarak sökün. Arka kapağı söktükten sonra diğer parçaları da dikkatli bir şekilde sökün. Vidaları nereden söktüğünüze çok dikkat etmeniz gerekli.

Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi,
Samsung Galaxy s10 Batarya Değişimi,

Samsung Galaxy S10 Batarya yı sökmek için özel iletken olmayan aletler ilge çalışma yapın. Telefonunuzun bataryası takıldıktan sonra test etmeyi unutmayın.

Bu makale bilgilendirme amaçlıdır. Kendiniz yapacağınız herhangi bir teknik işlemden sitemiz sorumlu değildir.

3 YORUMLAR

  1. Her ne kadar da basit gözüksede malesef ben değiştirmeye kalktıgımda s4 cihazımda baya zorlanmıştım ve telefoncuya görürmek zorunda kaldım tabıkı ekıpman da gerekıyor ben de ekipman eksikliği vardı guzel paylaşım olmuş teşekkürler

  2. Merhaba, paylaşım için teşekkürler.
    Benim telefonumun bataryası değişti ancak performansından memnun değilim. Yan sanayi takıldığını düşünüyorum. Bunu nasil anlarim acaba

  3. Güzel ve bilgilendirici. Siz siz olun telefonu alınca orasını burasını çekip açmaya çalışmayın. Yoksa benim gibi arkasına zarar verebilirsiniz. EN güzel yöntem kesinlikle vantuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here