Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir ?

4
523
Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir
Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir

Çin’in önde gelen en büyük alışveriş sitesi olan aliexpress den dünyaya günde binlerce sipariş gitmektedir. Tabi böyle olunca Ülkemizden de sipariş oldukça fazla. Ülkemizde sonra zamanlarda yaşanan olaylardan sonra 2019 yılında Aliexpress den gelen ürünler için gümrük vergisi alınmaya başlanmıştır.

Aliexpressten Kargo Kaç Günde Gelir soru değişiklik göstere bilir. Aldığınız ürünlerde teslimat şekli ve zamanı vardır. Bunlar teslim sürelerinde değişiklik gösterebilir. Ekstra para verirseniz ürününüz 3 gün içinde de gelir. Çoğunlukla ücretsiz kargoyu tercih ettiğimiz için bu süre ortalama 25 ile 30 gün içinde ama bu süre 50 güne kadar çıkabiliyor. Tabi bu süre genellikle şehir merkezinde oturanlar için geçerli PTT şubelerine olan uzaklığınız bu konuda büyük bir faktördür. Tabi birde PTT çalışan personelin ilgi ve alakalı olması. Bizzat şahit oldum. Çindne 1 hafta gelen ürün 1 haftada PTT bekledi adresi bulamadık diye. Şaka gibi bir olaydır 🙂

Çok acil bir ürün almak isterseniz teslimat şeklini ücretli seçerseniz havayolu ile daha hızlı gelmesini sağlayabilirsiniz. Ortalama 1 haftayı bulabilir teslimat. Sürekli takibini yapmanızda fayda var. Türkiye ye geldikten sonra lojistik firması ile iletişme geçmeyi sakın unutmayın.

Bir diğer konu ise ürünlerinizi alırken kargoyu takipli kargo olarak alırsanız kargo takip numarası ile ürününüzü takip edebilirsiniz. Nerede ne zaman işlem görmüş görebilirsiniz. Bu yönteme çoğu kişi dikkat etmediğinden takipsiz kargo olarak ürünlerini aldığından ürünleri PTT şubelerinde beklemektedir.

Kısaca söylemek gerekirse Aliexpress’ten Kargo Kaç Günde Gelir diye sorarsak ortalama 1 ay gibi bir süre söz konusu. Ücretli teslimatı seçerseniz 7 gün – 10 gün arasında teslimat olabilir.

 

4 YORUMLAR

  1. Alışveriş yaptığım zaman genelde satıcı ile görüşürüm. Alirexpressten kargolarım ortalama 20 ile 50 gün arası geliyor. Tabi resmî tatiller olduğu zaman bu süre uzabiliyor.

  2. ben 2 defa alışveriş yaptım 2 alışverişimdede 1 haftada geldi + 11 tl ve 22 tl gümrük vergisi ödedim airpod kulaklık siparişlerim bır hafta da geldi aslında tr ye göre ucuz ama aynı kulaklıgı istanbul tahtakalede aynı ses ve şarj suresi 10 dolara ucuza var oldugunu görüncede biraz sitem ettim dogrusu..

  3. İki kez sipariş verdim ortalama 45 günde geldi ikisi de. Bir arkadaşım için sipariş verdik tam 20 günde geldi. Sanırım oradan kargoya verilmesi etken bir durum. En az 20 gün dediğiniz gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here